به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری  کرمان، صبح 23 مرداد ماه در هفته تشکل ها و مشارکت های اجتماعی مرضیه مهدوی سرپرست دفتر امور اجتماعی استانداری از خیریه اسرا بازدید نمود و با اشاره به اینکه حمایت و ساماندهی کودکان خیابانی کار ارزشمندی است، افزود: اینکه برخی خیریه ها اولویت را به کودکان می دهند تا آینده بهتری در انتظارشان باشد، ستودنی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در استان کرمان 22 خیریه و تشکل در حوزه کودکان فعالیت می کنند، بیان کرد: ضمن تقویت و حمایت تشکل های غیر دولتی به عنوان بازوان متعهد، دلسوز و همراه دولت در کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی، در صدد هستیم تشکل های مرتبط و فعال در سطح استان را به صورت شبکه ای به هم معرفی نموده تا بتوانند یکدیگر را همپوشانی و کمک نمایند و برایند و بازخورد فعالیت ها چندین برابر شود.
خانم مهدوی جزیره ای عمل کردن تشکل های مردم نهاد در حوزه های آسیب های اجتماعی را به عنوان عامل بازدارنده دانست و گفت: چنانچه این مجموعه ها به هم معرفی و همگام شوند بسیاری از مسائل و مشکلات اجتماعی در مدت زمان کتمری حل و فصل می شود.
وی با بیان اینکه حل مسایل اجتماعی و فرهنگی زمانبر است و نباید موجب دلسردی متولیان قرار گیرد، بیان داشت: فرهنگ سازی و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی عمومی می تواند در این زمینه بسیار راهگشا باشد.
سرپرست دفتر امور اجتماعی با اشاره به فعالیت های خیریه اسرا در حوزه کودکان خیابانی، خاطر نشان کرد: این مرکز می تواند با شناسایی و آمایش کودکان خیابانی و آموزش و مهارت افزایی این کودکان و خانواده ایشان، شرایط بازگشت به زندگی آبرومندانه را فراهم و به درآمدزایی این خانواده ها کمک نماید.
در ادامه این دیدار مدیر عامل خیریه اسرا ضمن اشاره به اقدامات و فعالیت های این خیریه از سال 96 تا کنون و با توجه به شرایط پیش آمده در خصوص بیماری کرونا، گفت: این خیریه با دارا بودن حدود 8 هزار خیر در قالب کمیته بانوان، ورزشی، فرهنگی و .. در حال فعالیت است و ضمن آمایش و پالایش کودکان خیابانی به مهارت افزایی ، ادامه تحصیل و بیمه کردن این کودکان کمک می کند.
محمد رضا مشایخی افزود: علاوه بر فعالیت هایی که این خیریه در حوزه کودکان خیابانی انجام می دهد، تا کنون ۷۰ هزار ماسک در تولیدی های این خیریه تولید و علاوه بر فروش در مراکز دولتی و ... بین کودکان خیابانی، متکدیان و... به صورت رایگان توزیع شده است.
وی از تولید روزانه بین 5 تا 7 هزار ماسک در کارگاه های این خیریه خبر داد و بیان داشت، درآمد حاصل از این کار صرف پوشش بیمه ای کودکان خیابانی خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان هفته بزرگداشت تشکل ها و مشارکت اجتماعی از 19 تا 25 مرداد ماه نامگذاری شده است.