به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان کرمان صبح 13 خرداد ماه به ریاست محمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در محل سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار و نحوه اجرای طرح ملی "سامان" در حوزه خدمات سلامت روانی و اجتماعی ارائه گردید.
زهرا موسی‌پور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان در این رابطه عنوان کرد: طرح " سامان" با حمایت سازمان امور اجتماعی کشور و با محوریت دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری‌ها و حمایت، نظارت و راهبری دفاتر امور اجتماعی استانداری‌ها در 10 استان کشور به صورت پایلوت اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: کرمان جزو این استان‌ها است و در اجرای آن منطقه 4 خدمات شهری شامل ناحیه صنعتی و سرآسیاب انتخاب شده‌اند که زیرساخت‌های دانشگاه علوم پزشکی در آنجا فراهم است.
موسی‌پور افزود: دو دفتر تسهیلگری در این مناطق دایر است و جمعیتی بالغ بر 110 هزار نفر را پوشش می‌دهند و مدارس متعددی در این مناطق دایر هستند.
وی گفت: طرح " سامان" در حوزه ارائه خدمات سلامت روانی و اجتماعی است و امیدواریم سال آینده بتوانیم آن را در همه مناطق شهر کرمان اجرا کنیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان در این جلسه همچنین مبحث کنترل بیماری مالاریا، احداث پارک بانوان شهرستان ریگان، تشکیل تعاونی زنان روستایی، مبارزه با بیماری‌های قابل انتقال انسان و دام و عدم تبلیغ در مورد کالاهای زیان رسان مطرح گردید.