مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان با قدردانی از اقدامات تشکل‌های مردم نهاد در شرایط کرونا گفت: همه ما خود را مدیون سربازان سلامت و اقدامات تشکل‌های مردمی می‌دانیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، زهرا موسی‌پور صبح 10 اردیبهشت ماه در جلسه کمیته تشکل‌های مردم نهاد شورای هماهنگی دفاع مقدس استان با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس عنوان کرد: دفتر امور اجتماعی وظیفه خود می‌داند تا از اقدامات تشکل‌ها حمایت داشته باشد و این حمایت در حوزه نشر ارزش‌های دفاع مقدس حتما آثار ارزشمندی را خواهد داشت.
وی از شهدای هشت سال دفاع مقدس و سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی یاد کرد و جمع‌آوری روایت‌های دسته‌ اولی از یاران سردار شهید قاسم سلیمانی را مورد تاکید قرار داد و افزود: همه ما وامدار شهدا هستیم و باید دین خودمان را به عنوان یک وظیفه ملی به شهدا ادا کنیم. موسی‌پور به عناوین هفته‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس در مناسبات تقویمی اشاره داشت و خاطرنشان کرد: برنامه‌های تشکل‌های مردمی در سال جاری بر محوریت چهلمین سالگرد دفاع مقدس خواهد بود.
وی درخواست کرد تا تشکل‌های مردم نهاد حوزه دفاع مقدس، مجوز لازم را از نهادهای مربوطه دریافت کنند تا به شکل بهتری بتوان همکاری‌ها و حمایت‌ها را ادامه داد. مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان راه‌اندازی نمایندگی انجمن ایثارگران را در شهرستان‌های کرمان لازم دانست.
موسی‌پور، تشکل‌های مردمی را راس بزرگ حاکمیتی دانست که باید مورد توجه قرار گیرند و بیان کرد: در ایام کرونا، بسیاری از دستگاه‌ها و نهادها تعطیلی بودند اما تشکل‌های مردم نهاد و خیران و نیکوکاران در مرکز شهر، حاشیه شهر و نقاط بحرانی حضور یافتند و سیل هم از چشم آنها نیفتاد و در کمک رسانی به سیلزدگان فعال بودند. وی تصریح کرد: باید نگاه همدلی و همراهی با تشکل‌های مردم نهاد داشت و آنها نباید دستگاه‌ها و نهادها را مانعی برای اقدامات خود بدانند و باید ثابت کنیم در کنار آنها هستیم.
موسی‌پور گفت: ما قدردان اقدامات تشکل‌های مردم نهاد در شرایط کرونا هستیم و خود را مدیون آنها و سربازان سلامت می‌دانیم و به دنبال آن هستیم که مقام مشورتی برای تشکل‌ها بگیریم که صدای آنها در مجموعه کشوری گسترش یابد.
سرهنگ‌مهدوی فرد مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان از تشکیل کمیته‌های ده‌گانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس خبر داد و عنوان کرد: برنامه‌های کمیته‌ها تا 25 اردیبهشت ماه جمع‌آوری خواهد شد تا برای طول سال برنامه‌ریزی شوند. وی افزود: 12 تشکل مردم نهاد در حوزه دفاع مقدس در استان کرمان فعالیت دارند که تسهیل در صدور مجوز آنها کمک می‌کند تا بهتر بتوانیم حمایت‌ها و برنامه‌های کاری را اجرایی کنیم.