"زهرا موسی‌پور" مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان نیز در این جلسه گفت: آموزش و استفاده از توان بانوان در حوزه فرهنگ ترافیک اقدام بسیار ارزشمندی است.

وی بیان کرد: اگر مردم پای کار اصلاحات اجتماعی باشند آن اصلاحات در جامعه نهادینه خواهد شد اما اگر آن فرهنگ فقط گفتمان نهادهای دولتی باشد در همان حد حرف باقی خواهد ماند و نتیجه بخش برای جامعه نخواهد بود.

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان با تاکید برآنکه اگر بانوان اراده کنند که کاری انجام دهند، مطمئنا آن کار انجام می‌شود، اظهار کرد: نصف جمعیت استان کرمان را بانوان تشکیل می‌دهند که این تعداد یا راننده‌ یا کنار راننده نشسته‌ یا مادران رانندگان هستند که نشان دهنده نقش ویژه این قشر در فرهنگ ترافیک در جامعه است.

موسی پور با بیان این مطلب که فرهنگ ترافیک یعنی اصلاح رفتارهای ترافیکی تصریح کرد: در سال گذشته بالغ بر ۱۷ هزار نفر در حوادث ترافیکی سطح کشور جان خود را از دست داده اند که سهم استان کرمان بالغ بر یکهزار و صد نفر بوده است.

وی ادامه داد: باید فرهنگ‌سازی در راستای عدم استفاده از خودروی شخصی در مکان هایی که می‌توان از سرویس عمومی استفاده کرد را در جامعه ترویج دهیم.