با حضور رییس سازمان دامپزشکی کشور ، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و نماینده مجلس شورای اسلامی  آزمایشگاه‌ تخصصی دامپزشکی جنوب استان در جیرفت افتتاح شد. دراین مراسم زهرا موسی پور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی ضمن تبریک  14مهر ماه روز دامپزشک را از زحمات و تلاش های موجبات سلامت مردم را محیا تشکر کرد
 زهرا موسی پورگفت: دراستان کرمان امنیت غذایی بسیار اهمیت دارد و مدیران استان همه در این حوزه خدمات قابل قبولی ارائه داده اند با توجه به پهناوربودن استان کرمان  پیشگیری از بیماریهای مشترک دام و انسان برای کاهش بیماریهای دام ایجاد قرنطینه هایی ایجاد شد  و همه مدیران استان با جدیت برای تامین سلامت و امنیت غذایی در استان تلاش کردند.
  وی گفت: خدمات ارائه شده توسط ادارات و  سازمانها توسط کارگروه فرهنگی اجتماعی و سلامت به ریاست استاندار رصد میشودو با توجه به تاکیداستاندار مبنی بر تامین  سلامت افراد این  کارگروه فعال ونتایج خوبی در حوزه امنیت غذایی ارائه داده است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی گفت: استانداری کرمان،  پیشگام در اجرای اسنادهفت گانه غذایی بوده  یکی از این اسناد ،سند شیر و فراوردهای ان است که استان کرمان نیاز لبنیات خود را با برنامه ریزی از داخل استان تامین کند این تامین نیاز اگر صورت گیرد میتواند با راه اندازی  کارخانه های لبنیات و صنایع وابسته  معضل بیکاری جوانان را هم در استان حل کند .
وی  همچنین اظهار کرد :درحوزه تولید گوشت سند امنیت غذایی راه را برای ما روشن کرده و برای تدوین اسناد جدید  تکمیل کننده اسناد قدیم می باشد  خط مشی جدید تببین شده است.
وی تاکید کرد : ساخت کشتارگاه ویژه جنوب استان ضروری است تا از خروج دام از منطقه جلوگیری شود و موجبات اشتغال بیشتر در منطقه فراهم شودو از مسئولان و نمایندگان خواست تا پیگیری ویژه ای داشته باشند.