دومین همایش چشم انداز تشکل های غیر دولتی استان کرمان با حضورمدیر کل امور اجتماعی استانداری ، با حضور مدیر کل و اعضاء شورای معاونین بهزیستی کرمان ، مدیر کل ورزش و جوانان جمعی از مسئولین در محل سالن نشاط اداره کل بهزیستی استان کرمان برگزار شد .

 زهرا موسی پور مدیر کل امور اجتماعی استانداری در این همایش با تاکید بر حمایت از تشکل های مردم نهاد گفت : باید با شناسایی مشکلات اجتماعی و متناسب با شرایط جامعه به تعاملات و فعالیت های این سازمان هارا ارتقا دهیم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تاکید کرد حضور تشکل های مردم نهاد در مناطق مختلف از جمله نقاط کمتر توسعه یافته ضروری است و گفت : فعالیت این سازمان ها در مناطق محروم می تواند زمینه مشارکت اجتماعی و مسئولیت پذیری افراد جامعه و شهروندان را در راستای کاهش معضلات اجتماعی را فراهم نماید .

در ادامه صادق زاده با بیان اینکه دولت باید زمینه حضور هرچه بهتر تشکل ها را در مسائل اجتماعی هموار کند عنوان کرد : ورود تشکل های مردم نهاد در بسیاری از مسائل جامعه به ویژه حوزه مسائل اجتماعی می تواند به بهبود وضعیت اجتماعی و توانمندسازی افراد آسیب پذیر کمک کند .

وی حضور سازمان های مردم نهاد را در بسیاری از موضوعات اجتماعی و حوزه پیشگیری را کم رنگ خواند و اظهار داشت : استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در برنامه ها و طرح های پیشگیرانه و اجتماع محور و همچنین حمایت دولت از این رویکردها می تواند به پیشرفت جوامع منجر شود .

مدیر کل بهزیستی استان کرمان بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی را پایین بودن دانش اجتماعی جامعه و خانواده ها عنوان کرد و گفت : ارتقاء آگاهی افراد جامعه و افزایش مهارت های زندگی می تواند به کاهش آسیب ها کمک کند که اینجا نقش و تعامل سازمان های مردم نهاد با حوزه های مرتبط  و آموزشی بیش از پیش نمایان می شود.

 

در پایان از خیرین و موسسات خیریه همکار با بهزیستی و نشان مسئولیت اجتماعی به فعالان این حوزه اهداء شد .