مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کرمان در همایش تشکل ها و سازمان های مردم نهاد همکار با جمعیت هلال احمر بر افزایش سرمایه های اجتماعی تاکید کرد.

 مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کرمان در این مراسم ضمن تبریک عید غدیر به مناسبت هفته تشکل ها و سازمان های مردم نهاد بیان کرد: تعامل و مشارکت جویی سازمان های مردم نهاد با سایر دستگاه ها باعث توانمند شدن این نهادها می شود. 

زهرا موسی پور با اشاره به این که مدیران دستگاه ها نیز از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در جهت پیشبرد اهداف دستگاه مربوطه بهره گیرند، افزود: مبنای مهم توسعه و پیشرفت کشور بر سه ضلع دولت و سازمان های دولتی، بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد است.

وی با تاکید بر تجارب ارزنده سازمان های مردم نهاد و افزایش سرمایه های اجتماعی گفت: این سازمان ها باید در جهت رشد و افزایش تعداد نیروهای مربوطه تلاش کنند تا در پیشبرد اهداف شان موفق شوند.

وی با اشاره به گسترش و درخشش فعالیت های سازمان های مردم نهاد در کشور خاطرنشان کرد: سازمان ها و تشکُل های مردمی در بخش امدادی نیز می بایست توانمند شوند که این امر نیز با فراگیری آموزه های امدادی و همکاری عملیاتی با جمعیت هلال احمر محقق خواهد شد.

وی در ادامه توانمندسازی و آماده سازی محله های شهری و روستای را حائز اهمیت دانست و گفت: در زمان وقوع حادثه حضور نیروهای مردمی با مدیریت سازمان های مردم نهاد با آمادگی کامل در کنار جمعیت هلال احمر باعث تسریع در امر کمک رسانی و امدادرسانی می شود.

وی با اشاره به اجرای برنامه های مهم آموزشی و پیشگیری در حوزه آسیب های اجتماعی از سوی جمعیت هلال احمر استان کرمان تصریح کرد: دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری توسط جمعیت هلال احمر و با همکاری دفاتر تسهیلگری تا کنون بسیاری از دانش آموزان و والدین آنان را با مباحث آموزشی امدادی، مهارت های سبک زندگی و فرزندپروری در مناطق حاشیه شهر کرمان آشنا ساختند.