به مناسبت هفته تشکل‌ها  و مشارکت های اجتماعی، نمایندگانی از سازمانهای مردم نهاد استان کرمان به همراه مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان با نماینده ولی فقیه در استان کرمان دیدار کردند.

 حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در این دیدار با تبریک اعیاد قربان و غدیر؛ سازمان‌های مردم نهاد را مجموعه ای خودجوش از دل مردم دانست که با حرکتی جهادی موجب برکاتی برای قشر خاصی از جامعه که نیازمند کمک هستند، عنوان کرد و اظهار داشت: سازمانهای مردم نهاد با ویژگی هایی همچون خودجوش بودن، مردم محوری بودن، دیدگاه خیریه ای برای خیر رساندن به هم، متمایز از هرسیستم دیگری است و این ویژگی‌ها باعث انگیزه بیشتر افراد برای حضور و در نتیجه افزایش جمعیت  این سازمان ها شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با تاکید بر اینکه سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند در نقش بازوی دولت برای کمک به جامعه عمل کنند تاکید کرد: اگر این مجموعه های مردم نهاد ، تعامل بیشتری با هم داشته باشند و از وضعیت و شرایط خدمات یکدیگر اطلاع داشته و در کنار یکدیگر عمل کنند؛ منشا برکات زیادی برای جامعه خواهند بود.

وی با تاکید بر هدفمند کردن این سازمان‌ها با همکاری دفتر امور اجتماعی استانداری کرمان پیشنهاد داد: مجموعه های مردم نهاد در تعریف ماموریت ها و اهداف به هم نزدیکتر شوند و چناچه در استان کرمان در کنار یکدیگر قرار گرفته و هر تشکلی براساس تقسیم کار و وظایف و ماموریت های تعریف شده؛ اقدام کند قطعا جریان قابل توجهی در استان شکل گرفته که خدمات تاثیرگذاری را برای استان کرمان در پی خواهد داشت.

امام جمعه شهر کرمان گفت: برای ساماندهی سازمان‌های مردم نهاد باید اهداف سازمان‌های مردم نهاد در یک سامانه یکپارچه ثبت و این سازمان‌ها، ظرفیت هایی چون توانمند سازی جامعه هدف را هم جزو وظایف خود تعریف کنند تا در تعامل هرچه  بیشتر با سازمان‌ها و ادارات اثرات مثبت بیشتری را شاهد باشیم.

وی با اشاره به داشتن سابقه قدیمی خیرین در کرمان تاکید کرد: با اعتماد سازی و مدیریت صحیح می‌توان خیرین استان که درحال حاضر اعلام آمادگی کردند را به سازمانهای مردم نهاد معرفی کرد تا منشا خدمات بیشتری برای استان کرمان باشند

 زهرا موسی پور مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی اجتماعی کرمان نیز در این دیدار ضمن گزارشی از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد استان کرمان گفت: حضور ائمه جمعه و جماعات درکنار سازمان‌های مردم نهاد، یکی از ضروریات سازمان‌ها برای پیشرفت اهداف آنهاست.

وی با اشاره به فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در استان با حضور مدیران استانی و شهرستانی گفت: سازمانهای مردم نهاد در صورتی به موفقیت می‌رسند که اعضای زیادی داشته باشند  و در  رسیدن به اهداف خود تلاش کنند.
 در این دیدار نمایندگان سازمانهای مردم نهاد با معرفی سازمان و فعالیت خود و نتایج آن سازمان برای جامعه هدف از رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان بهره مند شدند.