به مناسبت هفته تشکل ها و مشارکت های مردمی مراسم عطر افشانی قبور شهدا و ورزش صبحگاهی بامداد امروز یکشنبه ۲۰ مرداد در محل گلزار شهدای کرمان به همت انجمن صبح و ورزش و به میزبانی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با حضور جمع کثیری از ورزشکاران و اعضای جمعیت هلال احمر استان کرمان برگزار شد.

 ‌به گزارش روابط عمومی استانداری، زهرا موسی پور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان در حاشیه این مراسم ضمن گرامیداشت هفته مشارکت های مردمی با اشاره به اهمیت ورزش در سلامت جامعه گفت: مهم‌ترین بیماری که هم اکنون بشر با آن دست و پنجه نرم می کند، «سرطان» است که طبق تحقیقات دانشمندان تا حدود ۸۰ درصد این بیماری قابل پیشگیری بوده و ورزش یکی از فاکتور های مهم در این پیشگیری است.
 وی با تاکید بر تقویت نشاط اجتماعی با ورزش همگانی افزود: در بین ورزشکاران صفا و صمیمیت بیشتر است و امیدواریم بزودی شاهد فراگیر شدن ورزش همگانی که الزام جامعه بوده، باشیم.
 به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان آیین ویژه «روز تشکل‌های اجتماعی و میثاق با شهدا» با حضور مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی، رئیس جمعیت هلال احمر استان، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و دیگر مسئولین استانی و تشکلهای مردمی و سمن‌های استان در گلزار شهدای شهر کرمان برگزار شد.