سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: در قالب برگزاری سمینار یک روزه ای در مرکز استان می توان ویژگی ها و انتظارات جامعه بیماری های خاص را مطرح کرده و بدانیم سیستم چه کمک هایی می تواند برای حل مشکلات این بیماران انجام دهد.

 دکتر محمدصادق بصیری در کمیته بیماران خاص استان کرمان افزود: در این سمینار می توان با حضور مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر مسئولان مربوطه مشکلات بیماران خاص در حوزه های مختلف را مطرح و راهکارهای لازم را ارائه کرد.
وی با اشاره به لزوم ارائه خدمات به تمامی بیماران، تصریح کرد: بیمار در هر شرایطی بیمار است و سیستم و مجموعه های درمانی و پیشگیری باید بتوانند برای او کاری انجام دهند.
وی با تاکید بر این مطلب که خدمات در یک جامعه انسانی باید مانند هم باشد، گفت: در جامعه درمانی وقتی بیماری وارد می شود در اسرع وقت باید برای درمان او اقدام شود به ویژه در بیماری های خاص که کار بسیار تخصصی و حساس است.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به این مطلب که نیاز به همگرایی کلی در تمامی بخش ها و افزایش اطلاعات داریم، افزود: می توان در قالب طرحی برای امنیت شرق و غرب، به مشکلات ناشی از ترانزیت موادمخدر و انسان از جمله در بخش سلامت اشاره کرد.
وی در ادامه سخنان خود بر دفع سریع و صحیح زباله های عفونی تاکید کرد: هر روزی که دفع اصولی انجام نشود مشکلات متعددی ایجاد می شود.
ب در این نشست مباحث مربوط به دانشگاه علوم پزشکی کرمان، موسسات ثامن الحجج (ع) و جواد الائمه (ع) و نیز مشکلات بیماران خاص در جنوب استان مطرح و بررسی شد.