همایش جمعیت با حضور مدیرکل ثبت احوال، سرهنگ جلالی مسئول بسیج  کارمندان سپاه ثارالله کرمان ،خانم موسی پور مدیرکل امور اجتماعی و  فرهنگی  استانداری و جمعی از بزرگان و کارکنان ادارات برگزار گردید.

سرهنگ «جواد جلالی» مسئول بسیج کارمندان سپاه ثارالله کرمان بیان نمود: یکی از دغدغه های ما نرخ رشد جمعیت و سیر نزولی آن می باشد وی افزود در ضعیت کنونی سیر نزولی جمعیت به عنوان  تهدیدی برای کشور می باشد .

حسین زین الصالحین درادامه ضمن خیر مقدم به میهمانان محترم و یاد اور شدن ۳۰ اردیبهشت ماه به عنوان روز جمعیت و خاطر نشان کرد  ما باید هوشیار باشیم به عنون سفیران استان به این بحران  کمک کنیم در این زمینه تاثیراتی مثبتی داشته باشیم .

ایشان تاکید کردند که هر پایگاه باید یک مبلغ باشد و  در بحث های روحانیون طرح هجرت از سخنان و  احادیث روایات درخصوص  فرزند اوری گفته شود .

در ادامه این همایش خانم موسی پور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی  استانداری کرمان : بیان داشت قرار دادن این روز در تقویم بنا به حساسیت این مسئله می باشد و ما در حوزه کنترل جمعیت ، حفظ جمعیت مستلزم سیاست های فرهنگی ، اجتماعی و.. می باشیم .

ایشان تاکید نمودند: ما باید بسترلازم را برای افزایش جمعیت محیا کنیم و جمعیت خود به خود شکل خواهد گرفت . ایشان درسخنان خود از بیانات مقام معظم رهبری فرمودند” داشتن فرزند یک علاقه و عشق است” باید بستر لازم را برای این حوزه  فراهم بیاوریم تا به هدف نزدیک شویم .

حجةالاسلام والمسلمین کمالی گفت : بحران اجتماعی زمانی آغاز می شود که مسائل اجتماعی اغماز می شود و ما برعکس آن می رویم .

 ایشان افزود طبیعت زن و مرد برفرزند آوری می باشد .مسئله کاهش جمعیت تحت تاثیر نگاه  مقلدانه غربی ها می باشد و باید کاری انجام دهیم فرهنگ غرب خنثی شود وفرهنگ ایرانی از جمله کتاب های استاد مطهری رایج شود .

و در پایان این همایش جمعیت از صدیقه عسکری به عنوان بانوی نمونه اداره کل ثبت احوال استان کرمان در بحث فرزند آوری

تقدیر و تشکر کردند و  لوح  یادبود تقدیم ایشان گردید .