مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۴۰۱/۰۴/۱۳

تشکیل قرارگاه آسیب‌های اجتماعی استان کرمان

اولین جلسه قرارگاه آسیب‌های اجتماعی استان با محوریت ساماندهی معتادین متجاهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، در این جلسه (یکشنبه 12 تیرماه) به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان و با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، تعدادی از مدیران ذیربط، صاحب‌نظران و سازمان‌های مردم نهاد به بحث و تبادل نظر در خصوص ساماندهی معتادین متجاهر پرداخته شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان بر تهیه مدلی قابل اجرا و بومی‌سازی شده برای ساماندهی معتادین متجاهر تاکید کرد تا در اجرای آن با فرهنگ رایج در استان مشکلی نداشته باشیم.
رحمان جلالی در ادامه گفت: ساماندهی معتادین متجاهر باید با صبوری و استمرار صورت پذیرد.
وی استفاده بیشتر و صحیح از ظرفیت‌های بخش خصوص و سازمان‌های مردم نهاد را لازم دانست و گفت: حمایت استانداری و ستاد مبارزه با مواد مخدر، امر ساماندهی معتادین را تسهیل می‌کند.
براساس این گزارش، کوروش احمدیوسفی مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان نیز در این جلسه بیان داشت: معتادان متجاهر را باید با دیدگاه اجتماعی و استفاده از روش‌های نوین بررسی کرد.
وی با تاکید بر اینکه معتاد متجاهر را باید به عنوان یک بیمار که نیاز به درمان دارد، نگاه کنیم افزود: این افراد جزئی از جامعه هستند و به دلایلی با آسیب مواجه شده‌اند، لذا ساماندهی آنها همراه با حفظ عزت نفس و شخصیت باشد که در بازگشت به زندگی عادی، منزلت خود را از دست ندهند.


منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲