مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۴۰۱/۰۴/۰۲

اندیشکده تحول اجتماعی در کرمان شکل‌ می‌گیرد

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار کرمان از شکل‌گیری اندیشکده تحول اجتماعی در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، کوروش احمدیوسفی ۳۱ خرداد ماه در نشست برخط با معاونت‌های پژوهشی دانشگاه‌های استان با موضوع هم‌افزایی جهت راه‌اندازی اندیشکده تحول اجتماعی عنوان کرد: زمینه‌های شکل‌گیری مسائل و موضوعات و رفتارهای اجتماعی و فرهنگی براساس فاکتورها و مولفه‌هایی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، زیست محیطی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، کوروش احمدیوسفی 31 خرداد ماه در نشست برخط با معاونت‌های پژوهشی دانشگاه‌های استان با موضوع هم‌افزایی جهت راه‌اندازی اندیشکده تحول اجتماعی عنوان کرد: زمینه‌های شکل‌گیری مسائل و موضوعات و رفتارهای اجتماعی و فرهنگی براساس فاکتورها و مولفه‌هایی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، زیست محیطی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.
وی از تاثیرگذاری و تاثیرپذیری مولفه‌های متعدد در موضوعات اجتماعی نام برد و بیان کرد: برای حل مسائل اجتماعی باید نگاه و راهکار اجتماعی هم داشت، لذا ابتدا شناخت صحیح و دقیق این مسائل اهمیت دارد.
احمدیوسفی از اهمیت کشف عوامل تشکیل دهنده مسائل اجتماعی گفت و افزود: در این صورت اقدام لازم در راستای حل و برون رفت از مسئله شکل می‌گیرد.
سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان تصریح کرد: فکر و دانش نخبگان بهترین مسیر برای شناسایی در تحلیل لایه‌های پنهان مسائل و برون رفت از آنهاست.
وی اظهار داشت: براساس نامگذاری سال، تدابیر ریاست جمهوری و دستورات استاندار، بنا داریم تا یک جامعه نخبگان را در سطح استان شکل دهیم و با مهندسی دانش آنها و سایر اساتید و صاحب نظران بتوانیم در سیاست‌گذاری و راهبردسازی مسائل و موضوعات استان دخیل شویم.
احمدیوسفی خاطرنشان کرد: این اندیشکده، تحول اجتماعی را با هیات‌های اندیشه ورزی در دستور کار خواهد داشت و به عنوان یک نهاد مردمی فعالی خواهد کرد.
وی افزود: بازوان اجرایی ای اندیشکده، گروه‌های جهادی و دانشجویی به عنوان واسط میان حاکمیت و مردم هستند.
سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار کرمان با بیان اینکه اندیشکده تحول اجتماعی از سطح روستا تا مرکز استان دیده شده و توزیع هیات‌های اندیشه‌ورز به صورت تخصصی استاظهار داشت: طبق برآورد انجام گرفته 7 هزار نفر صاحب نظر و تجربه و آشنا به مسائل را به عنوان اندیش‌یار در هیات‌های اندیشه‌ورزی، اندیشکده کرمان، تحول اجتماعی سازماندهی کنیم.
وی گفت: ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی و تمدنی در اقصی نقاط استان داریم که نیاز است با دانش و فکر و راهکار نخبگان کشف و مورد بهره‌وری و استفاده مردم قرار گیرند.


منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲