مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۴۰۰/۱۱/۱۳

سرپرست دفتر امور اجتماعی استانداری کرمان:

غفلت و کوتاهی در حوزه عفاف و حجاب قابل قبول نیست/باید از افق تمدن سازی به مساله حجاب و عفاف بنگریم

سرپرست دفتر امور اجتماعی استانداری کرمان گفت: ما در اندیشه شهید سلیمانی یاد گرفته ایم که افق را ببینیم و به نفع جامعه اسلامی و سلامت اجتماعی پیش رویم لذا باید از افق تمدن سازی به مساله حجاب و عفاف بنگریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، جلسه عفاف و حجاب استان به ریاست سرپرست دفتر امور اجتماعی استانداری و جمعی از مدیران دستگاه‌ها و ادارات ذیربط در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد.

دکتر دهقان سرپرست دفتر امور اجتماعی استانداری کرمان در این نشست با اشاره به نقش و جایگاه حجاب در جامعه تصریح کرد: اهمیت و جایگاه عفاف و حجاب در آموزه‌های دینی، آرمان‌های انقلاب اسلامی، منویات مقام معظم رهبری و فرهنگ و آداب و رسوم ملی ایرانی؛ جایگاه رفیعی دارد لذا باید جدیت و پیگیری را در این مورد داشته باشیم.
وی با بیان اینکه عفاف و حجاب نماد دینی، ارزشی، ملی و فرهنگ ایرانی و یک نماد انقلابی‌گری و هویتی است؛ اظهار داشت: بر اساس اعتقادات ما، باید بتوانیم هم در خصوص اجرا و هم در خصوص نگهداری و نگهبانی از این امر بیشترین تلاش را داشته باشیم و غفلت و کوتاهی در این بخش قابل قبول نیست.
سرپرست دفتر امور اجتماعی استانداری کرمان اظهار داشت: ارزیابی و اثربخشی عفاف و حجاب همیشه مورد بحث بوده لذا با بهره‌گیری از دانش و تجربه افراد موثر، تدوین اهداف راهبردی و طرح‌ها و برنامه‌های قابل اجرا در این حوزه و همچنین مطالبه‌گری می‌توان اجرای قانون عفاف و حجاب را توسط دستگاه‌های اجرایی محقق ساخت.
وی خاطرنشان کرد: ما در اندیشه شهید سلیمانی یاد گرفته ایم که افق را ببینیم و به نفع جامعه اسلامی و سلامت اجتماعی پیش رویم لذا اگر از افق تمدن سازی بنگریم؛ باید در ارزیابی و مدیریت حجاب و عفاف جدی باشیم و از مرز ساختارها و برنامه های قالبی پیش رویم و به سمت اثربخشی پیش رفته و تغییر را ببینیم و تناقض ها را در این زمینه از بین ببریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، در این جلسه از شرکت برق منطقه ای،گاز، بیمه سلامت، اداره کل راه آهن استان و بیمارستان شفا به عنوان دستگاه‌ها برگزیده استان در ارزیابی حجاب و عفاف با اهدای لوح تقدیر و قدردانی شد.


منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲