مکان فعلی :
اخبار برگزیده:
۱۴۰۱/۰۵/۲۷

سازمان‌های مردم نهاد بازوان اجرایی بین نهادها و مردم هستند

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری کرمان در سومین همایش تشکل‌های مردم نهاد گفت: سازمان های مردم نهاد بازوان اجرایی بین نهادها و مردم هستند لذا نمی توانند خارج از حوزه سیاستگذاری اقدام به عمل کنند.

 
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان دکتر احمد یوسفی صبح امروز ۲۷ مرداد در سومین همایش استانی تبیین نقش تشکل‌های مردم نهاد در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی ضمن تبریک سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی و همچنین هفته تشکل های مردم نهاد و قدردانی از زحمات این تشکل‌ها در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: خدمات، راهبری‌ها و اقدامات سازمان‌های مردم نهاد در بحث پیش بینی، پیشگیری و درمان در همه حوزه ها شاخص و تاثیر گذار بوده است.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری کرمان در ادامه اظهار داشت: اعداد و ارقام کاری تشکل‌های مردم نهاد قابل شمارش نیست و سهم و نقش آنها در بحث سلامت جامعه و خدمت به مردم بالاست لذا  نگاهشان یک نگاه معنوی حمایت گری و نوع دوستی بوده که اجر و پاداش معنوی نیز به دنبال دارد.
یوسفی با اشاره به اینکه استانداری کرمان یک ساختار بین نهادی است که سازمانها را راهبری، نظارت، پیگیری و مدیریت می کند افزود: هر سازمانی حوزه سیاستگذاری و مباحث مشخص شده خود را دنبال می کند لذا نقصها را باید در درون سازمانها پیدا کرد.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه اقدامات ما فرایند محور نیستند گفت: اقدامات ما اقدامات نقطه ای است و فقط حول و حوش یک موضوع کار می‌شود و فرآیندهای کوتاهی را در دستور کار قرار می‌دهیم که این برای استان یک عارضه خواهد بود.
احمدیوسفی با تاکید بر تشکیل یک مدل مفهومی کارکرد بین بخشی اظهار داشت: این مدل از اهمیت زیادی برخوردار است و می‌توان بر اساس آن نقش سازمانها و نهادها و تشکل ها را مشخص و یک چارچوب مشخصی در حوزه رسالت آنها تعیین کرد تا شاهد اثربخشی و معنا نگری بیشتری باشیم.
وی بر ضرورت آماده سازی سند بین بخشی در استان تاکید کرد و افزود: تشکل ها باید رویکرد جریان سازی داشته باشند و سهم هر سازمان مشخص باشد و این یک ماموریت اساسی هم برای مردم و هم مسئولین است که بار زیادی را از دوش جامعه بر خواهد داشت.
احمد یوسفی عنوان کرد: نظارتها و ارزیابیها و مدیریت ها در متن عمل باید جدی گرفته شود چرا که ثبت همین تغییر و تحولات در قبل،حین و بعد از اجرای اقدامات نشانگر رسیدن به هدف نهایی و سلامت جامعه است.
 


منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲