مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۴۰۱/۰۴/۰۸

نشست حمایتگری اجتماعی در محله سرآسیاب کرمان برگزار شد

نشست حمایتگری اجتماعی در حاشیه شهر کرمان با دستور کار پیگیری و حل معضل بیکاری در محله سرآسیاب فرسنگی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دومین جلسه حمایتگری اجتماعی در حاشیه شهر کرمان با دستور کار پیگیری و حل معضل بیکاری در محله سرآسیاب فرسنگی دوشنبه 6 تیر ماه با حضور سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان، اعضای دفاتر تسهیلگری، کارآفرینان منطقه و معتمدین محلی در حسینیه سرآسیاب برگزار شد.

طرح حمایتگری اجتماعی حاشیه شهر کرمان به پیشنهاد دکتر احمدیوسفی سرپرست دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری در حال اجرا است و سرآسیاب فرسنگی به عنوان اولین محله با توجه به قدمت، گسترده بودن و جمعیت ساکن در اولویت بازدید و پیگیری قرار گرفت.
پس از بازدید میدانی و برگزاری جلسه هم اندیشی با دفاتر تسهیلگری و شورای محلی و معتمدین محل، اولین مشکل آمار بالای بیکاری در این منطقه شناسایی و طرح اشتغال با سرمایه‌های خرد در دستور کار قرار گرفت.
کوروش احمد‌یوسفی سرپرست دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان در این رابطه گفت: آسیب‌های اجتماعی که در حاشیه شهر رخ می‌دهد باید حل شود، چون در غیر این صورت به کل شهر گسترش می یابد و همه شهروندان به نحوی درگیر می‌شوند.
وی بیان کرد: آسیب های اجتماعی مانند موریانه هستند و عدم توجه به آنها به افزایش جرم و جنایت در شهر منجر می شود.
احمدیوسفی تاکید کرد: مدیران دفاتر تسهیلگری افرادی که دارای مهارت هستند و درحال حاضر به هر دلیلی بیکار شده‌ و با دریافت وام می‌توانند کسب کار خود را راه اندازی کنند، شناسایی کرده تا رفع مشکل اشتغال با حمایت از اقتصادهای خرد در منطقه شروع شود.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان آمادگی کامل برای برگزاری دوره‌های فنی و حرفه ای از کلاس‌های بازاریابی و کارآفرینی تا سایر دوره‌های مهارت‌آموزی ویژه افراد ساکن در سرآسیاب را اعلام کرد.
وی گفت: در صورتی که افراد توسط دفتر تسهیلگری به این سازمان معرفی شوند می‌توانند از آموزش‌های رایگان این سازمان برخوردار شوند.


منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲